w

11 prostych sztuczek na lepszą pamięć, które pomogą Ci zapamiętać to co chcesz.

11 prostych sztuczek na lepszą pamięć, które pomogą Ci w zapamiętywaniu.
Dobra pamięć jest bardzo potrzebna w sytuacjach codziennych, nauce w szkole, uczeniu się nowych obowiązków w pracy itp. W dobie internetu gdzie nie musimy pamiętać tak wiele informacji bo po prostu możemy je znaleźć w internecie nie ćwiczymy swojej pamięci. Na szczęście są proste sztuczki na lepszą pamięć.


  1. Zapachy

Zapachy

Może się to wydawać dziwne ale zapachy potrafią pomóc w zapamiętywaniu.
Działa to na takiej zasadzie że trzeba skoordynować zapachy kiedy chcesz o czymś pamiętać do czasu kiedy musisz sobie to przypomnieć. Np. wystarczy spryskać perfumami jakiś przedmiot w trakcie nauki tak żeby czuć zapach i później na egzaminie czy w sytuacji kiedy powinniśmy pamiętać to czego się uczyliśmy również spryskać dłoń lub jakiś przedmiot działa to na zasadzie wspomnień zapachowych.


2. Zaciskanie dłoni

Zaciskanie dłoni

W czasie nauki zaciskaj np. prawą dłoń a kiedy musisz pamiętać zaciśnij lewą dłoń. Wg badań dotyczy to osób praworęcznych, dla osób leworęcznych można spróbować odwrotnej metody zaciskanie lewej dłoni a kiedy musisz pamiętać zaciskanie prawej dłoni.


3. Ułożenie ciała

Ułożenie ciała

W czasie nauki spróbuj ułożyć swoje dłonie w jakiś określony sposób, albo skrzyżuj nogi a kiedy chcesz sobie przypomnieć to czego się nauczyłeś/aś przyjmij ta sama pozycję.


4. Żucie gumy

Żucie gumy

Żucie gumy ma wpływ na większą aktywność mózgu oraz można użyć jej w podobny sposób do tych wyżej na zasadzie skojarzenia w czasie nauki i kiedy musisz pamiętać ważne by smak gumy również był taki sam w obu przypadkach.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź

4 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Ważna zmiana przepisów drogowych, można łatwo stracić prawo jazdy

Nie daj się komarom, prosty i skuteczny sposób na komary.