w

Papuga ma być świadkiem w procesie o zabójstwo.

Papuga ma być świadkiem w procesie o zabójstwo

Zdolne papugi mają tę umiejętność dzięki której mogą zapamiętać wiele słów a nawet zdań i powiązać je z konkretnymi sytuacjami, w tym wypadku właśnie o tę umiejętność chodzi.


46 – letnia Argentynka Elizabeth Toledo została w 2018 roku zgwałcona i zamordowana, w sprawie jej zabójstwa zatrzymano dwóch mężczyzn 51-latka i 62-latka którym Elizabeth wynajmowała pokój. Na sprawstwo współlokatorów kobiety wskazują dowody dna oraz ślady zębów które odpowiadają uzębieniu jednego z nich.

Zdaniem policjanta który patrolował okolice i zwabiony krzykiem kobiety wszedł do mieszkania znajdując ciało kobiety papuga powtarzała ostatnie słowa ofiary ponieważ głosy które słyszał funkcjonariusz nie należały do ofiary lecz do papugi. W związku z tym papuga może się okazać cennym świadkiem pozwalającym ustalić dokładniejszy przebieg wydarzeń z zabójstwa kobiety.

Nie jest to pierwsza sprawa w której papuga miała być świadkiem w procesie o morderstwo, sprawa dotyczyła morderstwa mężczyzny w USA w 2015 r. Słowa papugi zostały uznane za dodatkowy dowód w sprawie przy czym sąd nie potraktował papugi jako wiarygodnego świadka i nie została wezwana na przesłuchanie. Chociaż przyczyniła się do skazania winnej osoby poprzez zeznania osób które opiekowały się papuga po śmierci mężczyzny.

źródło: daily mail/ radio zet /wolność24

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Możliwe ze należą Ci się pieniądze ale o tym nie wiesz.

Gdyby Policjanci pracowali zdalnie